nowa restauracja włoska Kraków

nowa restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują rzadsze dania – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z wielu części kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Kolacja w stylu włoskim z całą pewnością musi zawierać również trunek. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film