dętka rowerowa duro

dętka rowerowa duro

Motocykliści lub kierowcy różnego typu aut nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go poprawnie przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony do roweru duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, w następstwie tego lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo należałoby spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, które należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower całkowicie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.